Конспект НОД з малювання – Ракета у космосі. Малювання у старшій групі на тему космосу. Конспект освітньої діяльності з малювання на тему: «Космічний пейзаж» у старшій групі Малювання до дня космонавтики у старшій групі

Тема: День космонавтики.

МЕТА: Відбивати у малюнках свої уявлення про космос.

ЗАВДАННЯ: вчити дітей у малюнках відображати враження від свята.

Продовжити знайомство із космосом.

Розвивати художню творчість, естетичне сприйняття.

ПІДГОТОВКА ДО НЕПОШИДНО ОСВІТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:

Перед заняттям провітрюю групову кімнату. Помічник робить вологе прибирання. Розставляю столи для заняття рядами перед дошкою. На дошці закріплюю ілюстрації космосу. Готую матеріал для малювання на кожну дитину: альбомні листи, акварельні фарби, пензлі, баночки для води. У музичний центр ставлю заздалегідь підготовлений диск.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:

Підібрати ілюстрації про космос. Розмова з дітьми про космос та космонавтів індивідуально та з групами, з'ясовуючи, що діти знають про це. Читання дітей окремих епізодів з газет та журналів про космонавтів.

МАТЕРІАЛ: альбомний лист, акварель, пензель, баночка-непроливайка, серветки, картинки-фото на тему «Космос».

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ НЕПОЗІДНО ОСВІТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:

(Виховник включає диск із записом пісні про космонавтів.)

Вихователь: Хлопці, про що ця пісня?

Діти: Про космічні польоти космонавтів.

Діти: День космонавтики.

Діти : Цього дня вперше людина – Юрій Гагарін, полетів у космос

(Виховник показує ілюстрацію-фото першого космонавта Ю.Гагаріна.)

Вихователь : Відгадайте загадку: Розпустила червоний хвіст,

Полетіла в зграю зірок.

Наш народ збудував цю

Міжпланетну… (ракету).

Вихователь : Хочете пограти?

ГРА «КОСМОНАВТИ»

(Діти, взявшись за руки, ходять по колу):

Чекають на нас швидкі ракети

Для прогулянок планетами

На яку захочемо,

На таку полетимо!

Але у грі один секрет:

Запізнілим-місця немає!

(Діти розбігаються і намагаються зайняти місця в обручах. В одну ракету можуть сісти лише 2 дитини «космонавта».)

Вихователь : Як ви думаєте, чому людина вирішила полетіти в космос?

(Заслуховуємо 3-4 думки дітей)

Вихователь : У космічній ракеті.

З назвою «Схід»

Він першим на планеті

Піднятися до зірок зміг.

Співає про це пісні

Весняна крапель:

Навіки будуть разом

Гагарін та квітень. В. Степанова: «Ю. Гагарін»

Давайте розглянемо ілюстрації із зображенням ракет, зоряного неба. Правда гарно? Подивіться, на що схожий корпус ракети?

Діти: На конус.

Вихователь : Ми сьогодні з вами говорили про космос і про першого космонавта 12 квітня щороку наша Батьківщина Росія відзначає День Космонавтики та вшановує героїв космосу. Наразі у космосі знаходиться міжнародна космічна станція. До неї причалюють кораблі російські та американські. Космонавти різних країндружно працюють у космосі. Діти, давайте намалюємо, як ви собі уявляєте космос. І зробимо виставку наших космічних робіт.

(Діти працюють під спокійну музику.)


Конспект безпосередньо- освітньої діяльностів старшій групіна тему "Планета моїх фантазій".

Автор: Щукіна Людмила Олександрівна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок комбінованого виду № 174», м. Воронеж
Опис матеріалу:Пропоную вам конспект безпосередньої освітньої діяльності з розвитку зв'язного мовлення дітей старшого та підготовчого віку на тему «Планета моїх фантазій». Даний матеріал буде корисний вихователям старшої, підготовчої групи. Це конспект заняття з розвитку мовлення, спрямованого на розвиток зв'язного мовлення у вигляді складання оповідань.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності у старшій групі на тему: "Планета моїх фантазій"

Ціль:розвивати зв'язне мовлення у вигляді складання оповідань.
Освітні завдання:
- складати зв'язкові оповідання, використовуючи мнемотаблиці;
- закріпити чіткість дикції під час промови чистомовок;
- Виявляти вміння утворювати порівняльний ступінь прикметників.
Виховні завдання:
-виховувати почуття патріотизму, гордість за свою країну, доброзичливість до жителів інших планет.
- виховувати навички позитивної поведінки у процесі гри.
Розгадування загадок на тему.
Прийоми:
музичний супровід;
питання дітям, створені задля встановлення причинно-наслідкових зв'язків;
розвиваючі вправи («Центрифуга», «Космічні промінчики»; ігрові прийоми (введення дітей у ігрову ситуацію))
словесні ігри («Скажи навпаки», «Хвастунишки»)
художнє слово (чистомовки, загадки).
Методи:
словесні (розмова, складання оповідання);
наочні (карта сонячної системи, вироби дітей на тему «Космос», слайди);
практичні (викладання схеми слова.),
ігрові (імітація дій та рухів)
Демонстраційний матеріал:карта сонячної системи, планети, сузір'я, обручі, музичні композиції групи "Space", комп'ютерна презентація.
Роздатковий матеріал:картинки із зображенням продуктів харчування, картки зі схемою слова.
Оформлення залу:модель сонячної системи космічні тіла, планети.

Хід НІД
Зал прикрашений на тему "Космос". Діти під музику входять до зали.
Вихователь:Доброго дня хлопці та шановні гості. Я вас дуже рада бачити. Ми з вами любимо подорожувати різними місцями. І сьогодні я знову запрошую вас в одне незвідане місце. Ви здогадаєтеся, куди ми поїдемо, якщо відгадаєте загадки.
Загадка №1. Білі квіточки на синій хустинці ввечері розцвітають, а вранці в'януть. (небо, зірки)
Загадка № 2. З якого ковшика не п'ють, не їдять, а тільки дивляться на нього? (Велика Ведмедиця)
Загадка № 3. Жовта тарілка лежить на небі, жовта тарілка нам тепло дарує (сонце)
Загадка № 4. У бабусі над хатинкою висить хліб краю, собаки гавкають, дістати не можуть (місяць)
Загадка № 5. Навколо рідної матінки дев'ять діточок колами ходять (планети Сонячної системи)
Загадка № 6. Складається з точок світло, сповнена світлиця планет (космос)
Вихователь:Літати людина мріяла з давніх-давен, про це йдеться в багатьох казках. Згадайте казкових героїв, які літали?
Відповіді дітей.
Вихователь:Космос завжди цікавив людину. Чи є повітря на інших планетах? Чи є життя? Космонавти, щоб полетіти в космос, дуже довго готуються. Яким має бути космонавт?
Відповіді дітей.
Вихователь:Ми з вами також пройдемо курс підготовки. Всім, хто вирушає в політ, потрібно знати, як влаштована галактика.
1. Як називається планета, де ми живемо? (Земля)
2. Скільки часу потрібно Землі, щоб зробити один оберт навколо Сонця?
3. Куди летіти далі з Місяця на Землю, чи із Землі на Місяць?
4. Які планети входять до Сонячної системи?
5. Чому обертаючись навколо Сонця, планети не стикаються і не натикаються одна на одну?
6. Яка планета найбільша? А найменша?

7. Додати потрібне слово:
а) у космосі літає – (космонавт)
б) зірки спостерігає – (астроном)
в) передбачає долю за зірками - (астролог)
Вихователь:Молодці, перший етап ви пройшли успішно. Випробування дуже серйозні, але всі космонавти справляються з ними легко. Як ви вважаєте чому?
Відповіді дітей: Тренуються.
Вихователь:Ви всі, напевно, знаєте, як справжні космонавти тренуються у спеціальних центрифугах, готуючи свій організм до перевантажень. Щоб бути готовим до польоту, ми проведемо тренування. Ми не маємо центрифуг, але ми можемо організувати самі.
-Щоб у космос полетіти, треба багато вміти.
Розкласти обручі. Діти стають в обручі.
Змагання "Центрифугу" звучить музична композиція гурту «Space»

Вихователь:Хлопці, ви молодці. Я думаю, ми зможемо вирушити до космосу. А тепер згадайте і скажіть, у чому ще трудність життя на космічному кораблі, який стан відчувають космонавти?
Відповіді дітей: Невагомість.
Вихователь:Шлях нам чекає довгий, давайте перекусимо. Сідайте до столу. Перед вами їжа. Викладіть схему слова.
Вихователь:Давайте подивимося, яку космічну їжу нам приготували вчені та лікарі. В умовах невагомості важко приймати їжу, щоб вона не відлетіла, не розтеклася по кораблю, їжу зберігають у тюбиках.
На тюбиках намальовано 1, 2 або 3 смужки. Ви повинні назвати їжу, в назві якої 1, 2 або 3 склади (робота з визначення складів у словах: суп, борщ, м'ясо, котлета, гуляш, кисіль, компот, вода.)

Вихователь:Запрошую вас до польоту на планету Альфа-бета, яка знаходиться в іншій галактиці. Прошу екіпаж зайняти свої місця на кораблі, у вас написані цифри займайте відповідне місце.
Перед польотом всі разом вимовляємо чистомовку: Ми летимо все на планету, на Альфа бету. Космонавти не бояться і до зірки прагнуть. 3, 2, 1- Пуск! Поїхали!
Звучить музична композиція гурту «Space»
Слайди
Вихователь:Подивіться хлопці, ми з вами в сонячної системи: це наша галактика У центрі нашої галактики розташована велика зірка– Сонце. Навколо Сонця рухаються дев'ять планет.


1. Перша, найближче до Сонця розташована найменша планета Меркурій. Вдень тут дуже спекотно, вночі дуже холодно. На цій планеті нема чим дихати. Жодна людина не ступала на планету Меркурій.


2.Наступна від Сонця планета Венера. На ній дуже спекотно. Її складно побачити, оскільки вона закрита хмарами.


3. Третя від Сонця планета, на ній живемо ми з вами – це Земля. Єдина планета у Сонячній системі, на якій є життя.


4. Четверта від Сонця планета Марс - червона зірка. Раніше люди думали, що на цій планеті є живі істоти, але помилялися.


5. П'ята сама велика планета– Юпітер складається з рідини та газу.


6. Планета Сатурн шоста від Сонця. Сатурн – красива планета жовто-жовтогарячого кольору, і кільцями каміння та льоду оточена вона завжди.


7. Найвіддаленіші від Сонця планети, а значить на них дуже холодно і людям маловідомі Уран з льоду та газу зі смужками. Обертається лежачи на боці.


8. Восьма планета синього кольору – Нептун – більше за Уран. Панує на ній вічно зима крижана.


9. Далі від Сонця знаходиться Плутон. Це сіра планета менша за Нептуна.


Вихователь:Ось ми прибули на планету. Як ви вважаєте, що це за планета? Кого ми можемо зустріти на новій планеті? Але ж земляни нічого не знають про планету Альфа-бета. Хто хоче пофантазувати та скласти розповідь інопланетянина?
Оповідання дітей. (кожен розповідає про свою планету)


Вихователь:Але інопланетяни нічого не знають про нас і нашу планету. Давайте їм розповімо про неї, а допоможуть нам картинки.
Складання розповіді Землян про власну планету.
1. Яку форму має наша планета та як називається?


Діти: Наша планета Земля має форму кулі.
2. Чому на Землі відбувається зміна пір року?


На нашій планеті відбувається зміна пір року: зима, весна, літо та осінь. Тому що Земля обертається довкола Сонця.

3.Чому відбувається зміна дня та ночі?


На Землі відбувається зміна дня та ночі. Вранці світить сонце, а вночі на небі з'являються місяць та зірки. Тому що Земля обертається довкола своєї осі.

4. Що на Землі?


На Землі є гори, ліси, річки та поля.

5. Хто живе на планеті?


На планеті мешкають звірі, птахи, риби, комахи.

6. Хто живе планети?


На планеті Земля мешкають діти різних національностей. Вони мають різний колір шкіри. І говорять вони різними мовами.

Вихователь:А зараз давайте спілкуватися у парах. Вийде Землянин та інопланетянин. Ви повинні доповнити розповідь один одного (спілкування у діалозі.)
Гра "Скажи навпаки"
Землянин:В нас зараз весна.
Інопланетянин:А в нас зима.
Землянин:У нас настав день.
Інопланетянин:А в нас ніч.
Гра «Хвастунишки» А тепер похвалимося
Землянин:Наша планета красива,
Інопланетянин:а наша ще гарніша.
Землянин:У нас моря глибокі,
Інопланетянин:а в нас ще глибше
Землянин:Наші гори високі,
Інопланетянин: а у нас - вище
Землянин:Наш хліб смачний,
Інопланетянин:а в нас смачніше.
Землянин:Наші річки чисті,
Інопланетянин: а наші чистіші
Землянин:Наші солдати сміливі,
Інопланетянин: а наші сміливіші
Вихователь:Інопланетяни та Земляни потоваришували. І зараз ми придумаємо, як краще зберегти у пам'яті цю зустріч двох світів.
Діти пропонують.
Давайте уявимо себе теплими космічними промінчиками.
" Космічні промінчики " (діти встають у коло, простягають праву руку в центр, торкаючись трохи пальцями один одного. Тихо так постояти, намагаючись відчути себе теплим космічним промінцем.) Звучить музична композиція гурту «Space»,
Вихователь:Нам час прощатися і повертатися на рідну Землю. До побачення! Займайте свої місця на кораблі, ми вирушаємо в дорогу! Три, два, один -Пуск! Звучить музична композиція гурту «Space».

Тетяна Валеріївна

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі.

Тематичний тиждень: «Професії на транспорті»

Сюжетне малювання: «Космонавтом стати хочу»

Завдання:закріплювати малювати кольоровими олівцями нескладні сюжети, вчити малювати контур предмета простим олівцем з легким натиском на олівець, розвивати уяву та творчу активність, розвивати почуття композиції, вчити розташовувати зображення по всьому аркушу.

Матеріал:білі аркуші паперу А4, кольорові олівці, прості графітні олівці, репродукції картин про космос.

Попередня робота: бесіда «Юрій Олексійович Гагарін», рухлива гра «Космонавти».

Хід заняття:

Виховательзапитує дітей, як називаються люди, які керують різними видамитранспорту.

Відповіді дітей:на теплоході – капітан; літаком – пілот; поїздом – машиніст; на тракторі – тракторист; на велосипеді – велосипедист.

Вихователь:Ракета є транспортом? Як називається професія людини, яка керує ракетою?

Діти:Космонавт.

Вихователь:Розкажіть мені, чи є у космонавтів професійне свято?

Діти:Так є. Він називається "День космонавтики".

Вихователь:Та правильно. День космонавтики відзначається 12 квітня на честь першого польоту людини в космос. 12 квітня 1961 року радянський космонавт Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Схід-1» стартував з космодрому «Байконур» і вперше у світі здійснив політ навколо планети Земля її орбітою. Політ у навколоземному космічному просторі тривав 108 хвилин (майже дві години).

А тепер розглянемо репродукції картин, на яких митці зобразили космос. Розкажіть, що бачимо?

Діти:Гагаріна, ракета, запуск ракети, супутники, космічні станції, планети, зірки, метеорити...

Мовна гра "Підбери слівце"

Вихователь просить підібрати до слова «зірка» родинне слово. Якщо дітям важко, допускаються навідні фрази:

Людина, яка вважає зірки-зорочет.

Космічний корабель, що летить до зірок-зореліт.

Скупчення зірок на небі-сузір'я.

Момент, коли зірки "падають" - зорепад.

Небо, на якому багато зірок? - Зіркове.

Небо на якому немає зірок? - Беззіркове.

Буває велика зірка, а буває маленька – зірочка.

Вихователь:Давайте і ми намалюємо космічний простір. Але перш ніж ми візьмемо олівці, пограємося.

Фізхвилинка:

Піднімаємось у ракету (Маршують на місці)

І прощаємось із Землею. (Права рука нагору, махають)

Нас звуть ці простори, (Обидві руки вперед, з'єднати долоні)

У космос полетимо стрілою. (Розвести руки в сторони)

Мчить ракета просто у небо!

Зірки висвітлюють шлях. (Пальцями робити «салют»)

Може, на Сатурні десь (Хлопають у долоні)

Нас зустрічає хтось.

Ми у відкритий космос вийдемо, - (Маршують на місці)

Лише скафандр не забудь!

Як хочеться на Землю! (Присісти)

Все – назад! У зворотний шлях! (Руки витягнуті над головою, з'єднані пальцями (ракета)

Діти сіли на свої місця

Вихователь:Уявіть, ви виросли і стали справжніми космонавтами і вирушили в політ у космос. Намалюйте все, що ви побачили з ілюмінатора на своїх аркушах паперу.

Візьміть правильно до рук простий графітний олівець. Спочатку ми намалюємо контур предметів із легким натиском на олівець. А потім кольоровими олівцями розфарбуємо. Але не забувайте, що олівцями потрібно розфарбовувати в одному напрямку.



У процесі малювання вихователь стежить за розташуванням малюнка, використанням показаних раніше прийомів малювання олівцем. Якщо дитина діє неправильно, нагадує, як малювати. Обов'язково стежить, щоб діти правильно і вільно тримали олівець під час малювання ліній та зафарбовування малюнків, у разі потреби поправляють руку дитині.

Після закінчення заняття малюнки треба розглянути, звернути увагу на цікаві моменти малюнку. Запропонувати дітям обрати найцікавіші малюнки.


Конспект НОД у старшій групі з малювання на тему

«Що побачив космонавт із ракети?»

Мета: Створення соціальної ситуації розвитку у вигляді спонукання зображати фантастичні сюжети.

Матеріал: білі аркуші паперу А4, гуаш, кисті різних розмірів, серветки, презентація

Попередня робота: бесіда «Свято – 12 квітня» (Юрій Гагарін, перші тварини у космосі, сонячна система, планети)

Хід:

Організаційний момент

Хлопці нам прийшло послання з космосу, в якому нас просять про допомогу. Хочете дізнатися, кому потрібна допомога та чому? Відгадайте загадку

У капелюсі з круглими полями

І в штанцях до колін

Зайнятий різними справами,

Лише вчитися йому ліньки

Хто він швидко вгадай-ка

Як звати його? (Незнайка)

Основна частина

Він полетів на місяць і досі не повернувся. Вам буває страшно, якщо опиняєтесь одні в незнайомих місцях?

Хочете допомогти Незнайці повернутися на землю? Як це можна зробити?

На чому можна долетіти до місяця?

Де нам знайти ракету?

Але без знань про будову сонячної системи нас до космосу не відправлять? Може, допоможете мені розібратися?

Що на зображенні? (сонячна система)

Що знаходиться у центрі сонячної системи? (сонце)

Скільки планет обертається довкола сонця? (9)

Послухайте вірш та згадайте назви планет

По порядку всі планети

Назве будь-хто з нас:

Перший-Меркурій

Другий-Венера

Третій Земля

Четвертий Марс

П'ятий-Юпітер

Шостий-Сатурн

Сьомий-Уран

За ним Нептун

Він восьмий йде за рахунком

А за ним уже потім

І дев'ята планета

Під назвою Плутон

Ось і згадали всі планети

Як називається планета, яка знаходиться за землею? (Марс)

Як можуть називатися мешканці цієї планети? (Інопланетянин, прибульці, марсіанин)

Дякую, допомогли мені згадати сонячну систему. Нині нас точно відправлять у космос

Ви готові? Приготувалися

Фізхвилинка

Піднімаємось у ракету (Маршують на місці)

І прощаємось із Землею. (Права рука нагору, махають)

Нас звуть ці простори, (Обидві руки вперед, з'єднати долоні)

У космос полетимо стрілою. (Розвести руки в сторони)

Мчить ракета просто у небо! (Руки витягнуті над головою, з'єднані пальцями (ракета)

Зірки висвітлюють шлях. (Пальцями робити «салют»)

Може, на Сатурні десь (ляпають у долоні)

Нас зустрічає хтось.

Ми у відкритий космос вийдемо, - (Маршують на місці)

Лише скафандр не забудь!

Як хочеться на Землю! (Присісти)

Все – назад! У зворотний шлях! (Руки витягнуті над головою, з'єднані пальцями (ракета)

Ось і Незнайка з нами на землю приземлилась

Чому Незнайко сумує?

Вона хотіла показати своїм друзям, що вона бачила у космосі, а малювати не вміє

Пошкодуємо, допоможемо Незнайці?

Микито, що треба намалювати? (Що бачили у космосі з ракети)

Практична робота

Хлопці спочатку, що треба намалювати, як думаєте? (основу, космос)

Яким кольором малюватимемо космос? (синім, фіолетовим)

Поки наш папір підсихає, ми відпочинемо (фізхвилинка для очей)

Тепер, що малюватимемо? (що бачили з космосу)

Підсумок

Незнайко радіє і дякує вам за допомогу, він уже розповідає своїм друзям про свою подорож і ще покаже ваші малюнки. Незнайко дарує кожному з вас зірочку за допомогу

Квітень, 2-й тиждень Лексична тема "Космос". Звук [е]. Літера Ее

Корекційно-освітні цілі. Формування уявлень про космос, освоєння космосу людьми, роботу космонавтів. Розширення поглядів на значенні праці дорослих. Розширення, уточнення та активізація словника на тему «Космос» (космос, космонавт, корабель, ракета, станція, ілюмінатор, супутник, політ, планета, зірка, орбіта; перший, космічний, орбітальний; освоювати, літати, запускати). Вдосконалення навички читання.

Корекційно-розвиваюча мета. Розвиток навичок мовного спілкування, зв'язного мовлення, зорового сприйняття та уваги, мислення, творчої уяви, загальної, тонкої та артикуляційної моторики, координації мови з рухом.

Корекційно-виховні цілі. Формування навичок співробітництва, взаємодії, самостійності, ініціативності.

Устаткування. Магнітна дошка, предметні картинки на тему «Космос», картинка В. М. Каратая «Будівництво космічної станції» (1 Всероботрошороші. Дітям про професії,- СПб., ДИТИНСТВО-ПРЕС, 2005.), зошит №1 за кількістю дітей, контейнер з олівцями, площинні зображення зірок з написаними на них словами і ракетами, маленькі предметні картинки зі звуком [р] у назвах, м'яч.

Попередня робота. Розгляд картинок у будь-якій дитячій енциклопедії або слайдів із зображеннями зоряного неба, Місяця, Чумацького шляху, деяких сузір'їв, розмова на тему «Космос» на занятті з розвитку промови. Проведення гри «Космонавти» у центрі сюжетно-рольових ігор. Розучування вправи "Ракета". Освіта однокорінних слів до слова зірка на індивідуальних заняттяхз логопедом.

Хід заняття

1. Організаційний момент. [Розвиток навичок складового аналізу слів. Оголошення теми заняття.]

Логопед запрошує дітей до кабінету, вітається з ними та пропонує їм приготуватися до заняття. На столі перед кожною дитиною лежить предметна картинка.

Логопед. Встаньте біля стільчиків, подивіться свої картинки. Сяде той, хто назве свою картинку та розділить її назву на склади.

1-й ребёнок. Ра-ке-та. У цьому слові три склади.

2-а дитина. Супутник. У цьому слові дві мови.

3-я дитина. Кос-мо-навт. У цьому слові три склади.

4-й дитина. Місяць. У цьому слові дві мови.

Логопед. Молодці! Ви швидко та правильно виконали перше завдання.

1. Розгляд картини «Будівництво космічної станції» та розмова нею. [Розширення, уточнення та активізація словника на тему «Космос». Розвиток діалогічного мовлення.]

Логопед поміщає на магнітну дошку картину та звертає на неї увагу дітей.

Логопед. Подивіться на картину, яка має назву «Будівництво космічної станції». Що та кого ви бачите на ній?

Діти. Ми бачимо космічну станцію та космонавтів.

Логопед. Правильно. Це справді космічна станція. Її називають орбітальною, тому що вона знаходиться на земній орбіті та з величезною швидкістю рухається навколо Землі. Космонавти вийшли з орбітальної станції у відкритий космос та монтують нове обладнання. Воно потрібне їм для дослідження космосу. Що ще ви бачите у космосі?

Діти. Ми бачимо Землю, Місяць та багато зірок.

Логопед. Що ви можете сказати про землю? Яка земля?

Діти. Блакитна, далека, красива.

Логопед. А Місяць який?

Діти. Маленька, холодна, кругла.

Логопед. Які зірки ви бачите?

Діти. Великі, блискучі, яскраві.

Логопед. Як ви вважаєте, яка робота у космонавтів?

Діти. Важка, цікава, важлива, небезпечна.

Логопед. Правильно. Космонавти справді виконують дуже важливу роботу. Завдяки цій роботі на Землі розвиваються наука та техніка.

Логопед прибирає картину.

3. Відгадування загадок. [Розвиток зв'язного мовлення, мислення.]

Логопед. А тепер спробуйте відгадати мої загадки. Яка станція мчить швидше за будь-який поїзд?

Діти. Орбітальна.

Логопед. Чому ви так вирішили?

Д е т і. Має дуже велику швидкість.

Логопед.

Вугілля палає -

Совком не дістати.

Вночі їх видно,

А вдень не видно.

Що це?

Діти. Це зірки.

Логопед. Як ви здогадались?

Діти. Зірки яскраво горять, але вдень їх не видно.

Логопед. Які ж ви кмітливі! Молодці!

4. Робота у зошиті №1. (Розвиток тонкої моторики. Профілактика порушень писемного мовлення.)

Логопед роздає дітям зошити, ставить на стіл контейнер із олівцями.

Логопед. Подивіться на сторінку зліва. Що ви бачите?

Діти. Це ракета та супутник.

Логопед. Візьміть будь-який кольоровий олівець. Обведіть ракету за контуром, а потім розфарбуйте її.

Діти виконують завдання. Логопед оцінює їхню роботу, а потім прибирає зошити та олівці.

5. Рухлива вправа «Ракета». [Координація мови із рухом. Розвиток творчої уяви.]

Логопед запрошує дітей вийти на килим та пропонує зробити знайому вправу.

А зараз ми з вами, діти,

Маршують по колу.

Відлітаємо на ракеті.

На шкарпетки піднімися,

Піднімаються на шкарпетки, тягнуть руки

вгору, зімкнувши їх.

А потім руки вниз.

Опускають руки.

Раз, два, потягнись.

Знову тягнуться вгору.

Ось летить ракета вгору!

Біжать по колу на шкарпетках.

В. Воліна

6. Вправа «Хто це?» [Уточнення словника на тему «Професії».]

Логопед бере в руки м'яч.

Логопед. Тепер я хочу дізнатися, чи добре ви знаєте, що роблять представники різних професій. Я говоритиму, що робить людина, а ви називатимете її професію. Вчить дітей.

1-й дитина. Вчитель.

Логопед. Лікує людей.

2-а дитина. Лікар.

Логопед. Водить поїзд.

3-я дитина. Машиніст.

Логопед. Досліджує космос.

4-й дитина. Космонавт.

Логопед. Молодці! Ви впоралися і з цим завданням.

7. Гра з м'ячем «Сімейка слів». [Удосконалення граматичного ладу мови (освіта однокорінних слів).]

Логопед. Давайте пограємо в м'яч і утворимо слова однієї родини до слова зірка. Сідайте на килим. Кататимемо м'яч один одному. Як можна лагідно назвати зірку?

1-й дитинок. Зірочка.

Логопед. Якщо на небі багато зірок, яке воно?

2-а дитина. Зоряне.

Логопед. Як можна назвати корабель, що летить до зірок?

3-я дитина. Зореліт.

Логопед. Як називають у казках чарівника, який визначає майбутнє за зірками?

4-й дитина. Звездочет.

Логопед. Чудово! Ви мене потішили.

8. Гра «Хто полетить у ракеті». [Автоматизація вимови звуку [р] в ігровій діяльності.]

Логопед прибирає м'яч і поміщає на килимограф площинні зображення ракети з вирізаними ілюмінаторами та зірок, а на килимі розсипає маленькі предметні картинки.

Логопед. Давайте відправимо до космосу казкових героїв. Закріплюйте в ілюмінаторі картинку та розповідайте, хто полетить у ракеті на Марс та Венеру. Слідкуйте за вимовою звуку [р].

1-й ребёнок. На Марс і Венеру полетить Чебурашка.

2-й ребёнок. Разом із Чебурашкою на Марс і Венеру полетить Буратіно.

3-я дитина. Чебурашка та Буратіно візьмуть із собою на Марс та Венеру Червону Шапочку.

4-й дитина. Разом із Чебурашкою, Буратіно та Червоною Шапочкою на Марс та Венеру полетить Дід Мороз.

Логопед. Молодці. Ракета вирушила на Марс та Венеру.

9. Читання слів із пройденими літерами. [Удосконалення навички читання.]

Логопед прибирає зображення ракети.

Логопед. Візьміть по одній зірці з килимографа і прочитайте слова, написані на них.

1-й дитина. космос.

2-а дитина. Супутник.

3-й ребенок. Космонавт.

4-й дитинок. Космонавти.

Логопед. Молодці! Ви чудово читаєте!

10. Закінчення заняття. [Оцінка роботи дітей.] Логопед пропонує дітям згадати, чим вони займалися, перерахувати ігри та завдання, а потім оцінює роботу кожної дитини.

Заняття з малювання у підготовчій групі на тему «Космос»

Тема заняття:День космонавтики
Ціль:Розвивати вміння відображати у малюнку свої уявлення про космос.
Завдання:
1. Продовжувати розширювати уявлення дітей про різноманіття космосу. Розповісти дітям про цікавих фактахта подіях космосу.
2. Дати дітям уявлення, що Всесвіт – це безліч зірок. Сонце - це найближча до Землі зірка. Уточнити уявлення про планети, сузір'я.
3. Дати дітям знання про освоєння людиною космічного простору, про значення космічних досліджень життя людей Землі. Ознайомити з першим льотчиком-космонавтом Ю.О. Гагаріним.
4. Виховувати почуття гордості за Батьківщину.
У космосі так чудово!
У космосі так чудово!
Зірки та планети
У чорній невагомості
Повільно пливуть!
У космосі так чудово!
Гострі ракети
На величезній швидкості
Мчать там і тут!
Так чудово у космосі!

Так чарівно у космосі!
У справжньому космосі
Побував одного разу!
У справжньому космосі!
У тому, що бачив крізь,
У тому, що бачив крізь
Телескоп паперовий!
О. Ахметова
Одна з тем, яка дуже цікава дітям дошкільного віку, Це-космос. Космос - це загадковий світзірок, планет та інших об'єктів. Малята з дитинства бачать, що день змінюється вночі. На небі вдень світить сонце, а вночі місяць. І небо посипано безліччю зірок.
Що можна розповісти дітям про космос?
12 квітня в Росії відзначають День космонавтики на ознаменування першого космічного польоту, здійсненого Юрієм Гагаріним.
Зоряне небо завжди приваблювало погляди людей, манило своєю невідомістю. Люди мріяли дізнатися про космос якнайбільше. Так почався час космічних ракет, супутників, місяцеходів.

Наша Земля - ​​це величезна куля, на якій є моря, річки, гори, пустелі та ліси. А також мешкають люди. Наша Земля і все, що її оточує, називається Всесвітом, або космос. Окрім нашої блакитної планети є й інші, а також зірки. Зірки - це величезні кулі, що світяться. Сонце – теж зірка. Воно розташоване близько до Землі, тому ми його бачимо та відчуваємо його тепло.


Крім Землі в сонячній системі є ще 8 планет, кожна планета має свій шлях, який називається орбітою.


Щоб дізнатися, з чим людині доведеться зіткнутися у космосі, вчені відправляли на розвідку тварин. То були собаки, кролики, миші, навіть мікроби.


Собаки розумніші за тварини, ніж миші, але не всі собаки підходили для випробувань. Найбільше підійшли звичайні дворняги. Першого собаку Лайка в 1957 році було відправлено в космос. Потім літали в космос Білка та Стрілка. 1960 року 19 серпня їх запустили в космос на прототипі космічного корабля"Схід". Вони пробули в космосі більш ніж добу і благополучно повернулися назад.
Першим космонавтом був Юрій Олексійович Гагарін. 12 квітня 1961 року він здійснив політ у космос на кораблі Схід-1 і облетів Землю за 1 годину 48 хвилин. Повернувся назад живим та здоровим.


Космонавт - це людина, яка зазнає космічної техніки і працює в космосі. Нині космонавти є у багатьох країнах.
Перший вихід у космос було здійснено Олексієм Леоновим у 1965 році.


А першою жінкою-космонавтом була Валентина Терешкова, яка здійснила політ у космос у 1963 році.


Щоб літати в космос, потрібно багато і добре вчитися, бути витриманим, терплячим, витривалим.
Тема космосу містить багато ідей для малюнків і наші діти підготовчої групи поділилися своїми враженнями про космос.





Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...